איזה אביזרים ישדרגו את הצילום בסמארטפון

היי,
אני די אוהבת קניות, אבל קצת פחות להסתובב בקניון, אוהבת לקנות באתרים און ליין אבל ממש לא בגדים ומסתבר שעם הזמן אספתי לעצמי המון אביזרים לשידרוג הצילום לסמארטפון.
כל מיני דברים קורים לאחרונה, לאחר שאני עושה את הסרטון התחוור לי הבנתי כמה אביזרים באמת יש לי.
במהלך השנים רכשתי לעצמי אביזרים שנראו לי מגניבים, קניתי אותם כי המחירים שלהם היו זולים עד סבירים ורובם היו באמת נחוצים לי. פתאום לאחר שערכתי את הפרק הבנתי כמה אני אוהבת לקנות כל מיני מוצרים טכנולוגיים חדשים, אם כי אני ממש לא מחשיבה את עצמי לצרכנית ג'דג'טים.. 🙂
פרק זה בתוכנית, מבנה שלו הוא קצת שונה אמנם הוא ארוך ואינו מאפיין את האורך של הפרקים האחרים של התוכנית כי המטרה שלי היא להקליט פרקים קצרים, מהירים מלאי תוכן ערך עם מסרים מדוייקים, אני יודעת כמה חשוב בעידן הזה להיות מהיר ולכבד את הזמן שלך ולהעביר את המסר בצורה קליטה ומהירה, אבל.. הסרטון הזה הוא אמנם לא קצר אבל הוא מלא בדוגמאות והדגמות כך שהפרק ממש עובר מהר.

בסרטון אני מספרת על אתר נפלא ששמו photojojo

ובלחיצה על השם שלו אפשר לעבור לחנות שלהם. ואם את עוד לא מכירה את התוכנית שלי שעולה בכל יום שני, את מוזמנת להכנס לרשימת הפרקים פה למטה התוכנית עוסקת בשילוב של תוכן ויזואלי לקידום העסק בצורה

אפקטיבית יעילה ונכונה כדי ליצור קהילה אוהדת, קשר הדוק עם הלקוחות מה שמביא למכירות גבוהות של מוצרים שלך. ואלו רשימת הפרקים הקודמים שעלו לאויר:

פרק 1 - מהו תוכן ויזואלי?

פרק 2 - 3 טיפים לשדרוג תמונה שצולמה בסמארטפון.

פרק 3 - איך להכין תוכן ויזואלי יומיומי בקלות ליצירת נוכחות במדיה החברתית?

פרק 4 - איך לקדם את העסק שלך באמצעות how to?

פרק 5 - איך יוצרים קולא'ז תמונות בסמארטפון?

פרק 6 - צ'ק ליסט - תוכן ויזואלי שעובד

פרק 7 - כמה פעמים ביום להעלות תוכן ויזואלי?

פרק 8 - 5 טעויות נפוצות לצילום המוצר שלך בסמארטפון

פרק 9 - איזה תמונות הלקוחות שלך אוהבות לראות?

פרק 10 - 6 כללים בסיסיים לצילום מוצלח בסמארטפון

פרק 11 - טעויות נפוצות לצילום בסמארטפון

וממש כדאי לך להרשם לרשימת הדיוור, כדי שתקבלי אלייך למייל כל פוסט חדש שעולה באתר.
ההרשמה נמצאת ממש בצד ימין למעלה.
אשמח לשמוע ממך, בתגובות מה מעניין אותך לשמוע בתוכנית הבאה?

🙂
perek-19-19
ואם את מאלה שמעדיפה ואוהבת את המילים יותר מאשר את הסאונד, תמללתי את הסרטון והוא מוצג פה לפנייך.
היי,
היום אני רוצה לדבר על אביזרים שמשלימים את הצילום בסמארטפון.
היי, שמי טלי יחיה מ-Createit ללמוד ולעשות בעצמך. היום אנחנו ביום שני, תכנית אינטרנטית שבועית שבה אני מעלה ומדברת על כל מה שקשור לתוכן ויזואלי על מנת לקדם ולשווק את העסק שלך.
היום אנחנו נצלם על אביזרים בסמארטפון כי צילום בסמארטפון הוא אחד התכנים הויזואליים הכי חזקים שיש על מנת לקדם את העסק שלך. אז בואי נראה מה שיש לי כאן על השולחן, הכנתי כל מיני דברים ואני רוצה להתחיל עם עדשות.
יש כל מיני סוגים של עדשות שאפשר להתאים אותן לסמארטפון. זה בא בד"כ במן קופסאות כאלה, אני אחר כך אגיד איפה אני קונה ואיפה אני ממליצה לקנות את זה. אבל, יש פה כמה דברים. דבר ראשון יש עדשות שכשקונים צריך לשים לב שהעדשה תהיה אוניברסלית אם רוצים לקחת בחשבון החלפת מכשירים. הרבה פעמים עכשיו בעידן הזה אנחנו מחליפים את המכשיר ואז העדשה היא לא אוניברסלית ולא מתאימה לכל מכשיר וצריך להחליף את העדשות בהתאם למכשיר שיש לנו. זה מה שקורה הרבה פעמים, יש פה עדשות שכבר לא מתאימות לסמארטפון החדש שלי.
אבל, מה שכן חשוב לשים לב זה ככה. דבר ראשון איך העדשה מתלבשת על הטלפון. יש כל מיני סוגים של דברים שהעדשה יכולה להתלבש על הטלפון. זה מן קליפס, עיגול כזה שמתלבש בצורה כזו על העדשה. ממש באופן כזה. כמובן שעכשיו לעדשה יש לה גם מן כיסוי צריך לשים לב כמובן כשמצלמים שהכיסוי לא יהיה. אפשר להניח את זה ממש בצורה כזו, לראות שזה יושב בדיוק על העדשה, בעצם ממש לצלם. יש כמה סוגים של אחיזה שיש לעדשה על הסמארטפון. זו אחיזה אחת שאני מאד מרוצה ומאד מוצלחת. אחיזה נוספת שיש היא בעצם מגנט. שכמובן על כל מיני כיסויים זה לא יעבוד, זה יעבוד ישירות על הטלפון. מה הבעיה עם המגנט, שלא תמיד הוא מספיק חזק, לא תמיד הוא מספיק נאחז בצורה חזקה בטלפון ומה שקורה זה שתוך כדי צילום הוא נופל והכי מעצבן זה באמת לאבד את העדשות וזה קרה, זה קרה לי, ניסיתי לעבוד עם עדשות עם מגנט וזה באמת לא מספיק חזק.
דוגמא נוספת של עדשה שיש וגם אני מאד אוהבת אותה זה קליפס, ממש באופן הזה יש את הקליפס, נוציא את העדשה כשצריך ונניח על הטלפון, זה באמת הקליפס כי מוצלח בעיני מבין שלושתם. הוא בד"כ יותר חזק, נאחז חזק על הטלפון. מה שחשוב לשים לב שהעדשה מתלבשת בדיוק על העיגול של העדשה של הטלפון כי לפעמים רואים עיגולים כאלה מהצדדים שנוצרו וזה ממש מרגיז.
אז זה לגבי האחיזה של הטלפון, דבר נוסף שחשוב לדעת על העדשות עצמן זה שזה בד"כ מגיע 3 עדשות במארז אחד. יש הברגה כזאת שאפשר לעשות כדי להפריד, 3 העדשות שמגיעות זה בד"כ עדשה רחבה, שזה wide, עדשה שבעצם הזווית שלה היא יותר רחבה ממה שהמצלמה קולטת, המצלמה קולטת בזווית מסוימת והעדשה הרחבה פותחת אותה עוד יותר. העדשה השניה שמגיעה זה בד"כ "עין הדג", עדשה שהיא טיפה עושה עיוות אבל יש מקומות שזה יכול להיות ממש מקסים בתמונות, לפעמים גם בתמונות אבסטרקט, מה שזה עושה זה לוקח את מרכז התמונה ומגדיל אותו על חשבון הפרופורציות של שאר התמונה. תדמיינו דג באקווריום עגול, איך שאתם רואים את הדג זה בעצם האפקט שנוצר מעדשת עין הדג.
העדשה שאני הכי אוהבת ומשתמשת בה הכי הרבה זה עדשת מיקרו/מאקרו שזה בעצם עושה את אותה פעולה, זה תקריב. עם העדשה הזאת ניתן להגיע לתוצאות נהדרות עם הטלפון, אפשר לקחת את הטלפון וממש לתקרב בצורה מאד מאד קרובה למוצר ולצלם באיכות מאד טובה, מאד חזקה, באופן הזה. ממש להתקרב ולראות איך התמונה מתקבלת כאשר העדשה נמצאת. בד"כ הסמאטרפונים לא יודעים להתייחס בצורה מאד מדויקת וחדה לכל הפרטים הקטנים שיש כשרוצים לעשות צילומים של תקריב.
יש לי עוד עדשה שרציתי להראות ובעיני היא קצת מסורבלת, זו עדשה טלסקופית שאפשר לצלם ממש מרחוק דברים ולראות איתה ממש מקרוב, זה עדשות שבד"כ מתלבשות עת הסמארטפון, יש את הפלסטיק הזה שמתלבש ישר על הסמארטפון כי צריך שיהיה משהו חזק יותר כדי להחזיק את כל העדשה. לפעמים זה מגיע עם חצובה, אפשר להניח ולצלם, כל אחד והצורך שלו. יכול להיות שלצרכים שלך זה יכול לעבוד ולהתאים, מה שבד"כ קורה בעדשות האלה זה שבאמת אפשר לראות דברים מאד רחוקים מה שהעדשה הרגילה לא מצליחה לראות, בצורה מאד חדה וטובה. שוב, לפי הצרכים, כל אחת תמצא את הצורך שלה בעדשות.
דבר נוסף שנוצר לנו צורך עם כל הצילומים זה זה שהסוללה נאכלת לנו כל כך מהר ובמיוחד כאשר אנחנו בחוץ ורוצים לצלם עוד כמה דברים, זה כל מיני מטענים ניידים, שמתחברים, אני ממליצה ואני בד"כ הולכת עם המטענים הניידים בתיק, תמיד יש לי מטען אחד נייד בתיק כדי לא להגיע למצבים שאני רוצה לצלם משהו חשוב מעבר לזה שצריך כמובן לדבר בטלפון ולא נשאר לי מקום בסוללה.
דבר נוסף זה חצובות. יש כל מיני סוגים של חצובות, זו חצובה שמגיעה לגובה של מטר, אפשר לפתוח לה את הרגליים, היא מגיעה לגובה של מטר, מטר וחמישה. גם עכשיו כשאני מצלמת הטלפון נמצא על החובה ואני מצלמת בד"כ את כל הסרטונים שלי רק בסמארטפון עם חובות, דבר חשוב מאד לגבי חצובה גם אם יש לכם כבר חצובה בבית בד"כ יש את הבורג הזה, הבורג הזה זה הדבר שבד"כ מחבר את המצלמה לחצובה, אבל בגלל שיש לנו סמארטפון ואין לו את הדרך להתחבר, ייצרו מן תוספת שמתלבשת בדיוק על החצובה, ממש רמה של הברגה ומה שאני אוהבת בתוספת הזאת היא תוספת שאפשר להוסיף לכל מכשיר סלולרי. כל מכשיר סלולרי שיש, אפשר יהיה לחבר כי מה שקורה זה שכאן יש מן גומי כזה שמגדיל את הגודל, המצלמה שנכנסת פנימה ונתפסת בו.
חצובה נוספת שיש לי שגם אני אוהבת אותה זה חצובה קטנה, שגם אפשר להעמיד את הטלפון ולצלם בעזרתה. שוב, הדבר החשוב זה התוספת הזו, לפעמים קונים את החצובות בלי התוספת, שימו לב שכשקונים שיהיה גם את התוספת וגם את החצובה כי בלי התוספת הזו אי אפשר לחבר את המכשיר לחצובה.
דבר נוסף שאי אפשר בלי, במיוחד היום בפריסקופ שאנחנו מצלמים את עצמנו זה מקל סלפי. מקל סלפי גם הוא מתחבר עם התושבת הזו, אפשר לפרק ולחבר מחדש, בד"כ מפרקים כשרוצים להכניס לתיק ולאחסן אבל המקל הסלפי הוא כמובן נפתח, שמים את התושבת ומה שזה מאפשר זה באמת לעשות צילומים מרחוק כי היד שלנו נותנת לנו מרחק מסוים ואפשר לראות את הפנים מאד בגדול, ברגע שנשתמש במקל סלפי, אז אפשר יהיה להרחיק ולצלם אותנו או גם לצלם מגבוה כל מיני אובייקטים אז אפשר יהיה להתרחק יותר ממה שהגובה שלנו או היד שלנו מאפשרים. אז זה ככה נותן לנו עוד כמה מטרים ליד.
גאדג'ט נוסף זה בעצם מצלמה שהילדים משתמשים בה לצילום מתחת למים. זה מצלמה שנכנסת לתוך כיס כזה שהוא כולו מפלסטיק והם מאד נהנים לעשות עם זה כל מיני דברים. אני מראה את זה אולי בגלל שאני לא יודעת כמה כולנו נמצא שימוש עסקי לזה אבל יש לי לקוחה לאחרונה שהיא מלמדת על סאפ וזה נראה לי גאדג'ט מגניב להשתמש בו כדי לצלם את הלקוחות שלה ומה קורה מתחת למים ולאו דווקא מעל, וגם עלה לי איזשהו רעיון משוגע אולי דווקא לקחת מוצרים כמו כלי קרמיקה ולראות איך הם נראים מתחת למים. רק בשביל הטיזר. רק בשביל להראות עוד אפשרויות. כמובן אפשר למצוא כל דרך אחרת יצירתית להשתמש במוצרים האלה.
דבר נוסף שאני משתמשת בו הרבה זה מיקרופון. יש כל מיני סוגים של מיקרופון אמנם זה לצילום בוידאו אבל אני גם רוצה שתשימו לב כי הרבה שאלו אותי על איך אני מצלמת את הסרטונים. זה ממש מיקרופון שאני מחברת אותו לדש באופן כזה ומחברת את החיבור השני שלו לטלפונים. השערות שלו, את כל הרעשים מן הסביבה הוא מנטרל. אז זה מאד נוח זה מקרופון דש שאפשר להשתמש בו. מיקרופון נוסף שאני משתמשת בו ומנטרל רעשים, אני בד"כ משתמשת במיקרופונים כשאני מחוץ לבית. גם באופן הזה, מיקרופון מאד נחמד שאפשר לחבר אותו ישירות לטלפון והסאונד נשמע הרבה יותר טוב. ועוד כמובן מיקרופון שהוא לא פחות איכותי זה המיקרופון של המכשיר, באוזניות יש גם את מכשיר המיקרופון שזה נעדר. מי שלא אוהב להראות עם האוזניות באוזניים כאשר הוא מצלם אז זה יכול להיות פתרון מצוין עבורו.
עכשיו לגבי רכישות ואיפה קונים. אני, באופן כללי רוב העדשות שהראיתי לכן כרגע הן עדשות שהן זולות. אפשר למצוא אותן ב-5,10 עד 20 דולר לערכה של עדשה, אולי אפילו פחות. בגלל שהמחיר הוא נמוך, אני מעדיפה תמיד לעשות את הרכישות של המוצרים הנמוכים באלי אקספרס, שם הכל יחסית מאד זול. מי שפחות אוהב לקנות באלי אקספרס יש כמובן את איביי (ebay). איביי הוא המקבילה האמריקנית של אלי אקספרס כאשר באיביי יש תחושה יותר של בטחון כאשר עושים את הרכישה כי אפשר לקנות דרך פיי פאל (pay pal). כל אחד איך שהוא מרגיש, אני את המוצרים היותר גדולים ומשמעותיים בד"כ קונה באמת באיביי או באתר שנקרא פוטוג'וג'ו. זה אתר, חנות אונליין לכל מיני גאדג'טים שקשורים לטלפון. למשל את המיקרופון הזה ראיתי שם, הלכתי לאלי אקספרס בדקתי שם את המחירים, לא היה שם בכלל את המוצר הזה והיה לי חשוב לקנות מיקרופון איכותי אז חזרתי לפוטוג'וג'ו וקניתי אותו שמה.
לגבי איביי, כל מוצר שרוצים אפשר לבדוק אותו בשלוש הרשתות ולהחליט איפה הכי נוח לקנות את המוצר הזה. עכשיו אני רוצה כמה מילים באמת לגבי פלש. שאלו אותי לא מעט לגבי תאורה שהיא לא תאורה טבעית, איך יש פתרון לפלאש. אז יש פתרון פלש ובאמת בחנות של פוטג'וג'ו שהיא חנות אמריקאית מקסימה, יש פלש שמתחבר לטלפון ואפשר לייצר איתה תאורה כתאורה מלאכותית כאשר מצלמים בלילה. אני באופן אישי לא מצלמת כל כך בלילה או צילומים שאני צריכה אותם אחרי זה למוצר. אם אני מצלמת את הילדים אני מסתפקת בדרך כלל בתאורה מלאכותית שיש בסביבה, אם זה בחדרים, בסלון אני מדליקה אור קצת יותר חזק ומצלמת. אבל לכל צילומי המוצר ודברים שאני רוצה לעשות אני משתמשת בתאורה טבעית כי זו התאורה הכי טובה ומחמיאה למוצר. כשאין ברירה אז אין ברירה, אפשר לקנות את העדשה הזאת זו עדשה שעולה 30 דולר, יחסית היא גם יותר יקרה ביחס לכל המוצרים שיש כאן. גם דרך אגב החצובות, החצובות שיש כאן והתוספים שיש עבור החצובה זה דברים של ממש עשרות דולרים. לגבי החצובה הזאת, זו חצובה עד מטר וחמישה זה באמת סביב ה-20 דולר עדיין. כאשר רוצים חצובה יותר גבוהה, פה כבר קופצים המחירים. אבל אין צורך אני חושבת בחצובה יותר גבוהה מזו לצרכים ככה ראשוניים כי מה שאני עושה אם אני צריכה גובה יותר גבוה אני פשוט מניחה אותה על השולחן, את הטלפון מעל, מגיעה לגובה שמספיק בהחלט לצרכים שלי, כמובן כל אחד והצרכים שלו.
אני חושבת שכיסיתי את כל הדברים שאני משתמשת בהם. דבר מאד חשוב זה כמובן אני לוקחת ושמה את הכל בתוך ארנק שיהיה לי ככה מסודר ולא יתפזר לי בתיק.
זה היה פרק שבו דיברתי על אביזרים נלווים לצילום בסמארטפון שמשדרגים את הצילומים בצורה משמעותית, אפשר להפוך כל תמונה להרבה יותר איכותית גם בעזרת העדשות וגם בלעדיהם אפשר לצלם בצורה נפלאה בסמארטפון.
וכמובן אם את רוצה לשדרג את יכולות הצילום שלך הכנתי לך באתר מדריך חינמי לצילום בסמארטפון עם מלא מלא טיפים שישנו בכלל את יכולות הצילום שלך וישפרו אותן פלאים.
אם עדיין לא נרשמת לאתר אז את יכולה להרשם כדי לקבל את הפרק ישירות אליך למייל, בכל יום שני עולה פרק חדש עם תכנים אחרים ואני אשמח לשמוע את התגובות שלך כאן למטה על האביזרים וכל שאלה שיש לך על כל מה שקשור לתוכן ויזואלי.