איך התחלתי לכתוב בלוג?
 
התחלתי לכתוב בלוג לפני שלוש שנים (ואוו לפני כל כך הרבה זמן??), הוא עבר כל כך הרבה תהפוכות, ואני יכולה להגיד שהיום הדברים מתחילים להתבהר אבל רק תוך כדי תנועה אפשר לחדד, מההתחלה לא יכולתי לראות את הנקודה שבה אני נמצאת היום.

תמונת רקע
הבלוג שלי התחיל בבלוג של בלוגר, פלטרפומה חינמית פשוטה, כמובן שהיתה לי בעיה עם עיצוב ולכן גם נעזרתי במתכנת שהתאים קצת את העיצוב שיראה מעוצב קצת. קראתי לבלוג ״אמא מעצבת גרפית״ והזווית שבחרתי לכתוב בה היא על החיבור בין האמהות והקריירה כמעצבת.

Screen Shot 2015-09-21 at 22.53.25

בזכות מיה לנדאו שנתנה לי זריקת מרץ עם משימות ויעדים ברורים פשוט התחלתי. היעד היה ראש השנה, ומיד לאחר הפגישה איתה נסעתי לשוק הפשפשים בת״א לחפש שנות טובות ישנות, כדי לכתוב על מה שאני אוהבת ולחבר את האהבה שלי וינטאג׳, עיצוב נוסטלגי, ולהיות בשוק הפשפשים…

IMG_1534

לכן הייתי ממש בהיי להתחיל, זה ממש בער בי כבר להתחיל לכתוב, עלו לנו רעיונות לכמה פוסטים ראשונים. הפוסט הראשון היה עם קבצי מתנה של ברכות לראש השנה, הבא אחריו היה על סוכות, ותכנון לעוד כמה פוסטים. לאחר כמה פוסטים מהנים במיוחד קצת הפסקתי, נטשתי את הבלוג שלי, היתי עסוקה בדברים אחרים ובין היתר עבדתי על עיצוב האתר החדש ולכן רציתי לעזוב את הפלטפורמה של בלוגר ולעבור לוורדפרס, האתר הראשון של העסק שלי נבנה במסגרת פרוייקט מדהים (שעינת דורון נשים יוזמות בנגב ההגתה לנשות עסקים בדרום) והיה טבעי שהבלוג יהיה בתוכו. לכן קצת זנחתי את הבלוג בבלוגר לכל תקופת בניית האתר והיתה תקופה יובש ״קלה״.

Screen Shot 2015-09-22 at 14.28.58

לאחר שעלה האתר החדש לאוויר, בדיוק לפני שנתיים ביום הולדתי ה-38 עלה גם הבלוג החדש ואיתו עוד כמה פוסטים טריים אבל לאחר שההתלהבות פחתה בדחיינות אופיינית כל פעם הזדחל לו עוד פוסט ועוד פוסט לאוויר. הרגשתי שזה לא זה, היה לי כל כך הרבה מה לכתוב אבל בכל מיני תחומים, אבל כל פעם היה משהו אחר דחוף יותר מאשר לכתוב, גם בדיוק באותה התקופה התחלנו לבנות את הבית ונסענו לסין להביא את תכולתו, נסעתי לאנגליה לשווקי פשפשים להביא פריטים מיוחדים, ורציתי גם לכתוב כל מיני מסרים, לא הרגשתי שזה נכון לכתוב בבלוג העסקי על דברים שהם ממש לא קשורים, רציתי קצת לכתוב על מחשבות שונות שהיו לי, לימים הבנתי שזה ההבדל בין בלוג אישי לעסקי, אבל הם לא יכלו לשבת באותו המקום, לכן חיפשתי בית חדש רציתי להבין מה לעשות עם כל ההתלבטויות שלי, והגיעה תשובה לעניין הזה, בדמות הבלוגריסטית יונית צוק.
השיחה הראשונה היתה סביב סדנ, בלוגניג שיש ליונית ובסוף לא הצלחתי להגיע אליה, אבל הקסם כבר התרחש והתאהבתי, באשת מקצוע אכפתית, זמינה, מקצועית, מבינה וקשובה. יונית היתה שם, שולחת מסרונים, מתייעצת: ״יש לך 2 דקות להתייעצות״ יונית: ״כן, תתקשרי״ פותרת בעיה, מסרון נוסף: ״במצוקה מחשבתית - יש מצב לדבר?״       יונית בסבלנות אין קץ ״בטח״ ועוברות לקו הטלפון.
לכן פתחתי גם בלוג בסלונה ושם כתבתי את כל מה שלא היה נראה לי נכון להעלות באתר.

Screen Shot 2015-09-22 at 15.22.46

על נסיעה לסין להביא את תכולת הבית, על השווקי הפשפשים על בחירה של אדריכלית לבנייה - מה שבער בי באותה התקופה.
לאחר כמה זמן יונית ואני התחלנו לעבוד יחד על אינפוגרפיקה שלה לתזה שהיא כתבה והקשר התהדק, לאחר כמה זמן בשיחות הלילות שלנו, אנחנו ממש אוהבות לדבר מ-23:00 והלאה, היא ספרה לי על הרעיון שלה, על קורס שנתי על הבלוג, והתחלנו לגלגל שמות לקורס והשם עלה בשיחה הזו, וממש אהבנו אותו שתינו, כי הוא יצק פנימה את כל העקרונות עליהם דיברה יונית, החששות האם יהיו מספיק נרשמות, האם זה יצליח, ואיפה הוא יהיה, האם המרצות יסכימו לבוא, כל חששות אלו היו טבעיים ליונית אך לי התשובות לחששות הללו היו ברורות, הצלחה של הקורס היתה לי ברורה מיד. אמרתי ליונית שאני חייבת להיות בקורס ואני הנרשמת הראשונה, באותה התקופה לא היה ברור מה קורה עם הבלוג שלי והייתי צריכה סדר, שידרה, קבוצה תמיכה ליווי, ושנה נראה לי כמשך זמן שנראה לי מדוייק כל כך לארגן מחדש את המחשבות על הבלוג.
למרות שזה היה ממש רחוק בכל זאת גרנו במחנה רמון ועד נתניה זו לא נסיעה קצרה..החלטתי שפעם בחודש אני ממש יכולה להתחייב. במקביל לכל לזה, עבדתי על אתר createit, ה"בית שלי" עכשו, פה, שהפך להיות הבלוג של כל הפעילות העסקית (ולאחר התלבטויות רבות גם כנראה גם יעלו בו פוסטים קצת יותר אישיים). כך שאת כל שאר הבלוגים קצת זנחתי והתמקדתי בכתיבה רק לבלוג שלי, שכאן אתן קוראות את הפוסט הזה.
והתחלנו לעבוד על המיתוג של הפרלמנט, על הלוגו, מחברת, תגי שם, שקופית למצגת, מדבקות מיתוג כמו שאני אוהבת לעשות.. ועם יונית זה בכלל היה תענוג צרוף.

הפרלמנט-22ו

והתחלתי את הקורס של הפרלמנט.
אז מה למדתי שם?
מודלים שיונית הציגה בכל מפגש, אני אוהבת את היכולת של יונית לקחת נושא ולהפוך אותו למודל ברור ועל פיו ממש אפשר לעבוד בצורה מסודרת.
קהילה, חברות, אוכל טוב (שרון ועופרי, הפתעתן אותי בכל פעם מחדש), השראה, מרצות שכל פעם פתחו זויות חדשות. הסתכלות נוספת על הבלוג, סיפורי הצלחה, כמובן קבוצת פייסבוק פורה ומפרה מגבה ומלווה של כל חברי הקורס. בכל שיעור שסיימנו הרגשתי בהיי, שעתיים של נסיעה הביתה עוד מגלגלת רעיונות שאני רוצה לכתוב עליהם.
ובפרלמנט הבא יונית גם בקשה, שאני אעביר הרצאה..!
ישששש!
אני ארצה על ״תוכן ויזאולי ואיך לעצב זאת בעצמך״
עם השינוי, הצמיחה והמיקוד של העסק שלי כך גם השתנה והתמקד לו הבלוג.
לקראת סוף השנה הפרידה מהקבוצה ומיונית היתה קשה ולכן עלה רעיון במוחה הקודח של יונית המשך לפרלמנט "מאסטרמיינד" שזו תהיה קבוצת עבודה אינטימית פרודוקטיבית שגם בה נפגש פעם בחודש - וכמובן אני גם נמצאת בה, אמרתי ליונית, שכנראה כל דבר שהיא תעשה אני אהיה שם, כי המפגשים איתה, קודם כל איתה, בונים, מקדמים ומעוררים מחשבה מקדמים.

אז אם אתן רוצות או חולמות לכתוב בלוג, הפרלמנט זה הבית. יונית זו האדם שאתן רוצות ללמוד ממנו.
ואם תהיו בפרלמנט הבא, נתראה שם כי אני מרצה שם על תוכן ויזואלי וללמוד לעצב בעצמך ..

DotanGoorArye-5931-20141028191309-18

ועוד עצה לסיום,
אל תחכו שהכל יהיה מושלם, ההצלחה האמיתית באה כאשר מתקנים, מחדדים, מסדרים, תוך כדי עשייה ופשוט להיות כל הזמן בתנועה, השלמות והפרפקציוניזם הוא עקב אכילס של כל הרוצים להתקדם.
תדמיינו ותכניסו לעצמיכם תמונה בראש, איך אתם רוצים הבלוג שלכם יראה, תחשבו עליו בבוקר, בצהרים בערב, תהיו כל כולכם שם ולאחר זמן קצר של התמונה הזו בראש הדברים יתחילו להתבהר ותצאו לדרך, בעזרת ליווי ותמיכה.

טוב נו, זה היה יותר מעצה אחת 🙂

1-07

ועוד קטנה לפני סיום,

© 2017 Create It

כל התמונות, האיורים, ההדרכות, האינפוגרפיקות העיצובים שייכים לטלי יחיה (אלא אם נכתב אחרת) ואין לעשות בהם כל שימוש. 

נשמח לתגובותיכם

תגובות