צילום בסמארטפון - 3 טיפים לשדרוג תמונות שצילמנו
 
הסמארטפון הפך להיות כלי קריטי מצד אחד ואפקטיבי מאוד לשיווק העסק שלך,
הוא כל כך קרוב וצמוד אלייך ובכל רגע שפשוט ניתן לשלוף אותו ולצלם.
איכות של המצלמה היא גבוהה ובכל דגם חדש שיוצא משפרים את איכותה.

לכן, השימוש בצילום בסמארטפון הפך כה נפוץ, והשימוש לעסק הוא קריטי וחשוב,
אבל.. הרבה פעמים התמונות לא יוצאות מספיק טובות,

מה אפשר לעשות על מנת לשפר את התמונות, איך אפשר להפוך תמונות לכאלו שיהיה כיף ממש לשתף אותן.
לכן הפרק הזה הוא סופר חשוב.
כי אין צורך לדאוג, יש דרך לתקן את התמונות, כמעט כל תמונה ניתן לתקן, כמעט בכל תמונה ניתן להראות עד כמה המוצר נראה טוב גם כאשר שמת לב שהצילום הוא ממש כהה, אבל גילית זאת בערב והלוקיישין של הצילום כבר מזמן חזר להיות המיטה של הילדה.

בפוסט נוסף בבלוג כתבתי על כמה צילום בסמארטפון הוא חשוב ואפקטיבי לבעלות עסקים, ועל כך תוכלי לקרוא כאן לכן נראה לי שהפוסט הזה יתן לך ערך נוסף נהדר ויחזק את ההבנה של השימוש בבסארטפון וגם ככלי צילומי על מנת לקדם את העסק שלך.

על הדרכים לעשות זאת בפרק הנוכחי
נתראה בפנים.

ולא לשכוח:
לשאול כל שאלה שמעניינת אתכם בנושא תוכן ויזואלי,
אני אענה על השאלה בפרקים הבאים.
וכמובן גם להגיב מתחת לסרטון.

מחכה לכם בפנים ובתגובות.

טלי.

ואם עוד לא צפית בפרקים הקודמים בתוכנית את מוזמנת:
פרק 1 - מהו תוכן ויזואלי 
פרק 3 - איך להכין תוכן ויזואלי יומיומי בקלות ליצירת נוכחות במדיה החברתית
פרק 4 - איך לקדם את העסק שלך באמצעות how to? 
פרק 5 - איך יוצרים קולא'ז תמונות בסמארטפון? 

perek-19-19

תמלול הסרטון, להנאתך.

היי, כאן טלי יחיה.

ניסית להשתמש במצלמה בסמארטפון שלך כדי לייצר תמונות לעסק? השתמשת בכל הכללים האפשריים, אבל בסופו של דבר התמונה לא הייתה מספיק מוארת? המוצר נראה בה כבוי והתמונה לא ממש טובה? זהו, שצילום הוא כל כך קריטי עבור בעלי עסקים.

בפרק הזה – זה מה שנעסוק בו, על איך להפוך את התמונות ליותר טובות לאחר הצילום שלהן.

היי, כאן טלי יחיה מקרייאטיב – ללמוד ולעשות בעצמך. אנחנו בפרק נוסף בתכנית האינטרנטית השבועית שנקראת createTV. היא עולה בכל יום שני, ברובה אני עונה על שאלות שלכן שנשאלות בכל מה שקשור לתוכן ויזואלי- איך אפשר להשתמש בתוכן ויזואלי על מנת לשווק את העסק שלכן.

אני פותחת בשאלה ששאלה אותי נועה: "דבר ראשון רציתי לומר לך שהתכנית שלך פשוט נהדרת, את מסבירה בצורה שאני ממש אוהבת לשמוע". וואו, תודה רבה לך נועה! והיא כותבת: "אני קונדיטורית ועדיין לא רכשתי מצלמה, אבל אני מאוד אוהבת לצלם בסמאטרפון שלי. התמונות לא יוצאות לי מספיק טובות, או שהן כהות מדי או שהן בהירות מדי. מה עלי לעשות?"

אוקיי נועה היקרה, אני כל כך מודה לך שפנית אלי. כלל אצבע שאני רוצה להתייחס אליו: שום תמונה, לא בסמארטפון ולא במצלמה שאתם מצלמים, לא יכולה לעלות לשום שיווק בשום מדיה קיימת. לא באתר, לא בבלוג, לא לשיווק במדיה חברתית. כל תמונה חייבת, אבל חייבת, לעבור סוג של עריכה. אני אגלה לכן אפילו סוד: אין שום צלם שמכבד את עצמו, שיודע לצלם ויש לו את המצלמות הכי משוכללות שיש, הם לא מעלים שום תמונה ללא עריכה מסוימת. עריכה של התמונה תהפוך את התמונה לממש איכותית, הרבה יותר ממה שהיה כשצילמנו אותה. לכן מאד חשוב שכל תמונה תעבור עריכה. זה גם כלים שתוכלו להשתמש בכל שימוש שלכם: תצלמו את הילדים, טיפה תערכו את התמונה וכבר אתם תראו תמונה אחרת לגמרי: תמונה הרבה יותר חיה, צבעים הרבה יותר ססגוניים, הקונטרסט של הצבעים, הניגודית, כל הדברים האלה יקפיצו את התמונה.

עכשיו השאלה הנשאלת היא: כל תמונה שנצלם נעלה אותה למחשב? נצטרך לקנות פוטושופ על מנת לערוך את התמונות? אז זהו, שממש לא. המטרה שלי היא להפוך את החיים שלכם לכמה שיותר פשוטים, כמה שיותר קלים, כמה שיותר זמינים ונגישים - כל מה שחשוב בשיווק העסק שלכם.

מה שאני אמליץ זה ככה: להתייחס קודם כל לתמונה. אם התמונה עולה לבלוג ובבלוג הרבה יותר קל, וגם באתר, לערוך את התמונות ולערוך את כל המלל בבלוג בתוך המחשב - אז כן, כדאי להעביר את התמונות למחשב בכל מקרה. אבל אם זו תמונה שאתם רוצים להעלות לאינסטוש, להעלות לפייסבוק, להעלות למדיות חברתיות, ממש לא צריך להעלות למחשב. הן יכולות להשאר בסמארטפון. זה כל היופי: שהדברים יכולים להיות מאד מאד פשוטים.

אז איך עושים את העריכות שדיברתי עליהן? העריכה שאני מדברת עליה כרגע זה עריכה בסמאטרפון. יש המון, אבל המון המון, אפליקציות שבהן ניתן לעשות עריכה. יש סט כלים בסיסיים שאותם כדאי להעביר כל תמונה. הדבר הראשון שאני רוצה להתחיל איתו זה להכהות או להבהיר. בדרך כלל הרבה תמונות שאנחנו מצלמים גם באור יום, הן נראות לנו כהות מדי. אז מה שאנחנו צריכים לעשות זה להבהיר אותן, זה אומר לקחת את כל החלקים הכהים בתמונה ולהבהיר, או שאם התמונה בהירה מדי, לקחת את כל החלקים הבהירים בתמונה ולהכהות אותם.

הדבר השני שאני רוצה לדבר עליו זה חידוד – לחדד את התמונה. מה הכוונה? הכוונה היא לא לתמונה מטושטשת ולהפוך אותה למחודדת יותר. הכוונה היא לקחת את הצבעים בתמונה, שהם יהיו יותר חדים. זאת אומרת, שאם היו לנו גוונים ירוקים בתמונה וזה שונה מהגוון במציאות, כי למצלמה יש את הפרשנות שלה לפעמים לגוון והוא לא מדויק לנו, אז נוכל לעשות איזשהו חידוד שהירוק יראה ירוק יותר עז, הורוד יראה וורוד יותר חזק. שכל הצבעים יקבלו חיות בתוך התמונה וכך התמונה תראה חיה יותר.

קונטרסט זה הדבר השלישי עליו אני רוצה לדבר. הרבה פעמים התמונה יוצאת קצת מעוננת אני קוראת לזה, זאת אומרת, כאילו ישב איזשהו מסך אפור שלא רואים באמת את הגוונים בתמונה. הירוק הוא לא ירוק, הורוד הוא לא ורוד, האדום... כאילו לקחנו ושמנו מן שקף אפור על התמונה. זה המקום שבו אני רוצה שנייצר את הניגודיות של הגוונים. בין הירוק לוורוד, בין כל הגוונים כשהם עומדים אחד ליד השני בתמונה. ופה אנחנו נשתמש בפונקציה שנקראת קונטרסט- אנחנו נבהיר ונכהה. וכשאנחנו נשתמש בסמאטרפון זה באמת מאד מאד פשוט, נסתכל על כמה אפליקציות ובהן נראה שבאמת, שבנגיעת אצבע קלה אפשר לגעת ולעשות את השינויים האלה. זה לא מורכב, זה מאד מאד קל ופשוט והופך את התמונה לאחרת לגמרי.

יש המון דברים שבעזרתם אפשר לערוך תמונות בסמאטרפון. כמו שאמרתי קודם יש המון המון אפליקציות. שתי דרכים שאני משתמשת בהן, זה דווקא דרך אחת שהיא נשמעת קצת בנאלית אבל לי היא מאד מאד נוחה, זה עריכת תמונה שנמצאת במצלמה בצורה מובנית בתוך הסמאטרפון שלי. היא מאד מאד ברורה, ממש במגע של אצבע ניתן להזיז ולעשות את העריכות שדיברנו עליהן – טיפה להכהות, טיפה להבהיר, ממש במצלמה עצמה ואני בטוחה שגם אצלכן בסמאטרפון באופציה של המצלמה, בעריכה שלהן, יש אפשרויות לעשות את זה. אני יודעת שזה קורה באייפונים ובסמסונג, אז תבדקו אצלכם בסמאטרפון, זה יהיה פתרון מצוין וקל.

הדבר השני שאני רוצה לדבר עליו זה עריכת תמונה דרך אפליקציה. אפליקציה שנקראת פיקאסה ארט, אני מאד אוהבת אותה, היא מאד נחמדה, מאד ידידותית, יש אפשרות להרשם לרשת חברתית שם ויש אפשרות רק לערוך תמונות וזה מה שאני עושה בדרך כלל. יש אפשרות בעריכת התמונה האם להעלות תמונות מתיקיית התמונות שלכם בטלפון או לצלם ישירות מתוך האפליקציה. לא לצלם מהאפליקציה! אלא לצלם תמיד מהמצלמה בטלפון והדבר השני שתעשו זה לערוך את התמונה באפליקציה שאתם רוצים. אם בחרתם באפליקציה של פיקאסה ארט היא אפליקציה נהדרת, היא מאפשרת המון המון אפשרויות בתוך האפליקציה לערוך את התמונה. יש שם אפשרות של להכהות את התמונה, להבהיר אותה, לחדד אותה – בדיוק כל הדברים שדיברנו עליהם היום.

אז מה היה לנו היום?

היום דיברנו על עריכת תמונה בסמאטרפון. אפשר להעלות גם את התמונות ולערוך אותן במחשב. הנושא היום היה להשתמש בסמאטרפון כדי לערוך את התמונות על מנת להעלות אותן מיד למדיה חברתית.

דבר שני שראינו – איזה סוגים של עריכות כדאי לעשות. כמה עריכות בסיסיות שהופכות את התמונה מהקצה אל הקצה. דבר נוסף שעשינו זה להסתכל על אפליקציה. אפליקציה אחת היא אפליקציה שמורידים אותה, אפליקציה חינמית ב- appstore . דרך נוספת של עריכה זה על ידי עריכה דרך העריכה המובנית שיש במצלמה.

הדבר החשוב שאני רוצה שתעשו ותזכרו, כלל אצבע שאיתו התחלנו את הפרק הזה – לא להעלות שום תמונה ללא עריכה. מאד מאד חשוב, זה הופך את התמונה מבינונית לטובה, מטובה לטובה מאד, מטובה מאד למצוינת וכן, אפשר להגיע לתמונות מצוינות שמצולמות דרך הסמארטפון.

אז איך אנחנו מתקדמים מכאן? יש כמה אפשרויות. האפשרות הראשונה זה להרשם דרך אתר הקרייאטיב, ליצור קשר, להרשם לתכנית כדי שלא תפספסו שום דבר. דבר נוסף זה להרשם דרך המייל פה למטה כדי שגם כל התכניות יגיעו אליכם למייל כי בתוך בליל הפייסבוק וכל הדברים שאנחנו צריכים לעשות – שלא תשכחו לראות את התכנית שלי. דבר שלישי שאפשר וכדאי לעשות, אני מזמינה אתכם, זה להכנס ולהגיב למטה. אני אשמח שתגידו לי - איזה אפליקציה עובדת עבורכם? אם יש אפליקציות אחרות שאתן משתמשות בהן אני אשמח ללמוד ולהכיר גם כן.

אז תודה רבה לכן, זה היה פרק נוסף בתכנית createTV, להתראות!