6 כללים בסיסיים לצילום מוצלח בסמארטפון

פרק 10!!
ואוו, התמדה ונחישות ואתן הביאוני עד הלום.
כל מי שענתה, הגיבה, שלחה לי מיילים - והיו כאלה לא מעט..
פשוט תודה לכן.
אתן המניע האמיתי ומאחורי הרצון להמשיך עוד ועוד פרקים בתוכנית ולתת עוד ועוד ערך וידע.
שוב, תודה.

ובפרק הנוכחי אני מדברת על כללים לצילום בסמארטפון,
אם גם לך יש מצלמה גדולה, dslr או slr בבית, כשאמרת לעצמך: "כן, אנחנו נצא לטיולים ונצלם במצלמה איכותית",
או שאמרת: "טוב שתהיה לנו מצלמה אכותית בבית" ואז מה קרה?
מצאת אותה בארון עמוק עמוק אי שם כשניקית לפסח או שכאשר כבר נכנסתם לרכב ויצאת לטיול משפחתי ונזכרת :"אוי, לא הבאתי את המצלמה"  והחלטת בהבלחה של רגע  "טוב, לא נורא, נצלם בסמארטפון"

למדתי צילום כל כך הרבה, צילמתי במצלמות גדולות וקטנות, איכותיות יותר ואיכותיות פחות. ובסוף בשנים האחרונות מצאתי את עצמי מלצמת בטיולים, בעבודה, השראה, הכל רק בעזרת הסמארטפון.

כן, כמובן שמצלמות גדולות הן איכותיות מאוד
אבל, היום יום לימד אותי אחרת הרצון לפשטות, לקלות, הביא אותי לצלם המון המון בסמארטפון
ובעקבות כך לחידוד ראיית דרך הצילום.

והפרק הזה אני מדברת על הכללים הבסיסיים, צילום בסמארטפון עם התייחסות לצד הטכני, החשוב לפני שמתחילים לצלם ומבזבזים שעות שיכולות לעכב את יום הצילומים. עם הכנה מוקדמת נכונה הצילומים של המוצר שלך יהיה אפקטיבי יותר.

ואשמח לשמוע פה בתגובות,
איזה כללים יש לכן כשאתם מצלמים?

ואם יש פרק נוסף שאת רוצה לראות: רשימת הפרקים נמצאת פה.
פרק 1 - מהו תוכן ויזואלי?
פרק 2 - 3 טיפים לשדרוג תמונה שצולמה בסמארטפון.
פרק 3 - איך להכין תוכן ויזואלי יומיומי בקלות ליצירת נוכחות במדיה החברתית?
פרק 4 - איך לקדם את העסק שלך באמצעות how to? 
פרק 5 - איך יוצרים קולא'ז תמונות בסמארטפון?
פרק 6 - צ'ק ליסט - תוכן ויזואלי שעובד.
פרק 7 - כמה פעמים ביום להעלות תוכן ויזואלי?
פרק 8 - 5 טעויות נפוצות לצילום המוצר שלך בסמארטפון
פרק 9 - איזה תמונות הלקוחות שלך אוהבות לראות?

perek-19-19

והסרטון מתומלל פה עבור מי שמעדיפה לקרוא.

היי,

בפרק הנוכחי אני רוצה לדבר על 6 הכללים הבסיסיים לצילום מוצלח בסמאטרפון. אני רוצה להתחיל ולספר על השימוש בסמאטרפון ולמה זה הפך אותי לצלמת הרבה יותר חדה. בגלל שהטלפון היום כל כך נגיש לנו, מה שקרה זה שברגע שהתחלתי להשתמש בסמארטפון, התחלתי לצלם הרבה יותר. כל הזמן הייתי מצלמת. חלק מהתמונות הן כמובן לא מוצלחות וחלק מהן לא טובות ולא תמיד כל תמונה יוצאת מעולה. אבל, ברגע שהתחלתי לצלם הרבה פעמים, המבט שלי וההסתכלות שלי על דברים התחילו להתחדד. לאט לאט, אם תצלמי יותר תתחילי לראות בעצמך האם התמונה היא טובה. גם כאשר אנחנו רואים עוד ועוד תמונות שעולות באינסטגרם או בפינטרסט ואנחנו פתאום מצליחים להבין מהי תמונה שיש לה איזשהי תפיסה אסתטית שאותה אנחנו רוצים לנכס גם לצילומים שלנו.

אז בואי נצלול ל-6 הכללים שאני רוצה לדבר עליהם. אני מתחילה בשני כללים שיותר משמעותיים למבנה התמונה. אני רוצה להזכיר לך, אם לא ראית את זה בפרקים הקודמים, אז להזכיר לך לא לשים את האובייקט שלך במרכז התמונה. תנסי לשים אותו בשני-שליש או בשליש של תמונה. אל תשימי אותו במרכז! זה כל כך חשוב. זה הופך את התמונה בשניות ממעניינת למשעממת. מרלוונטית ושרוצים להסתכל בתמונה עוד ועוד לאחת כזו שפשוט ממשיכים לגלול ולא להסתכל עליה שוב. אז תזכרי את הכלל החשוב הזה.

כלל נוסף חשוב שאני רוצה לדבר עליו הוא הנושא של הזווית. תחפשי זוויות מעניינות. תנסי לצלם מלמעלה, מלמטה, מהצדדים של האובייקט, תעלי על כיסא, תשכבי על השטיח, תצלמי. תנסי להבין איזה זווית מביאה איזשהי הסתכלות מעניינת, משהו קצת אחר מצפייה באובייקט כמו שנדמה לנו תמיד שהוא צריך להראות.

עכשיו אני רוצה לעבור ל-4 כללים שהם טכניים אבל הם מאד חשובים כשאנחנו באים לצלם את התמונה. דבר ראשון, תעברי למצב טיסה. כאשר אנחנו עושים יום צילום, אנחנו מחליטים להקדיש שעה-שעתיים מהיום כדי לצלם תמונות, מה קורה זה כמה דברים. אנחנו מקבלים שיחות טלפון, וואטסאפים, התראות מהפייסבוק, מיילים, מקבלים המון דברים שמסיטים אותנו מהעיקר, כשהעיקר הוא להקדיש שעתיים, שלוש, כמה שתחליטי לצילומים.

דבר שני, שימי לב שהסוללה מלאה. לא פעם ולא פעמיים קרה לי, אני מדברת מנסיון אישי, שהתחלתי לצלם ובסוף אני רואה שבכלל אין לי בטריה. בסוף אני מעכבת את יום הצילומים שלי בגלל שאני לא יכולה בכלל לצלם כי הסוללה עוד שניה נגמרת.

וזה מוביל אותי לכלל השלישי בנושא הטכני שלנו – הכלל השלישי מדבר על מקום בסמארטפון. בגלל שאנחנו מצלמים המון את הילדים ואיזה פרח שראינו מעניין ואיזה משהו שאנחנו רוצים לקבל ממנו השראה, מה שקורה זה שהפלאפון מתמלא עוד ועוד בתמונות ובד"כ בימי צילומים אנחנו מצלמים המון תמונות. לכן, מאד חשוב, גם זה קרה לי, זה הכל על סמך נסיון אישי – לרוקן את המצלמה, את הטלפון, שהמכשיר יהיה כמה שיותר נקי מזכרון של התמונות.

דבר נוסף חשוב מאד כאשר אנחנו באים לצלם – לנקות את העדשה. הרבה פעמים אנחנו לא שמים לב, הטלפון נכנס לכיס, נכנס לתיק, הילדים נוגעים בעדשה והעדשה מתלכלכת ואנחנו לא מבינים למה התמונה לא יוצאת מוצלחת.

דבר נוסף מאד חשוב שאני רוצה שתשימי לב אליו – כאשר מצלמים במצלמה של הטלפון, תצלמו אך ורק במצלמה האחורית. כאשר אנחנו עושים סלפי אנחנו הרבה פעמים מצלמים באמת במצלמה הקדמית והיא פחות איכותית, זה חלק מהעניין של מבנה המצלמה בטלפון.

אלה היו 6 הכללים, לדעתי בסוף היו 7 אפילו, לצילום מוצלח בסמאטרפון, כדי שהתמונות יהיו מוצלחות, כדי שזמן הצילום שלך יהיה איכותי, ממוקד וכמה שיותר מדויק למטרה של יום הצילומים שלך.

אני טלי יחיה מ-Createit – ללמוד ולעשות בעצמך וזהו פרק נוסף במסגרת CreateTV שזוהי תכנית אינטרנט שאני מעלה בכל יום שני שבה אנחנו לומדים איך להשתמש בתוכן ויזואלי כדי לקדם את העסק שלך, וצילומים בהחלט זה אחד מהשימושים שלנו בתוכן ויזואלי. נשתמש בסמאטרפון לעוד הרבה דברים אבל צילום זה אחד מהם.

את מוזמנת להרשם לאתר כדי שתוכלי לראות את שאר הפרקים שאני שולחת במייל, שלא תפספסי שום פרק ואני גם מחכה לתגובות שלך פה למטה, אני אשמח לשמוע האם את באמת משתמשת בסמארטפן כדי לצלם את המוצרים שלך.

נתראה בפרק הבא, להתראות!